"NA RATUNEK" - 22 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęła 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 9 stycznia 2014 roku. Od samego rana czynna była kawiarenka, która proponowała napoje i różnorodne wypieki, przygotowane głównie przez rodziców naszych uczniów. W godzinach popołudniowych w szkole zrobiło się iście karnawałowo. Uczniowie bawili się na dwóch dyskotekach. 10 stycznia 2014 roku wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kółko teatralne "Krople". Wspólne granie trwało do finałowej niedzieli. 12 stycznia 2014 roku wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na ulicach grodu nad Drwęcą. Tegoroczny finał przebiegał pod hasłem "Na ratunek", a pozyskane środki będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Fundacja WOŚP zamierza kupić wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG przystosowane do badań FAST. Fundacja chce również przeznaczyć część pieniędzy na doposażenie oddziałów geriatrii. Podczas imprez zorganizowanych w szkole zebraliśmy 1740 zł. Kwestowanie na terenie miasta powiększyło nasze konto dla WOŚP o 1967,86 zł.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zebrała 3707,86 zł.