PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH I - III

Pierwszy dzień wiosny dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęło przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy III c z wychowawczyniami paniami: Hanną Kowalska i Aliną Sobiecką. Następnie w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej odbyły się zabawy sportowe pod hasłem "Liczy się zabawa – nie wygrana". W zajęciach sportowych uczestniczyli zawodnicy Klubu Sportowego "Finishparkiet Drwęca", którzy odwiedzili naszą szkołę wraz prezesem panem Robertem Karczyńskim oraz trenerem panem Piotrem Zajączkowskim. Podczas rozgrywek piłkarze (Filip Kasprowicz, Adam Grisgraber, Sebastian Wiśniewski, Paweł Olszewski, Valendin Dah, Valid Chachoud) pomagali młodym zawodnikom z poszczególnych klas. Zabawy z piłką polegały na marszu z piłką lekarską, rzucaniu w biegu piłki siatkowej, skoki z piłką siatkową między kolanami, wyścigi krabów z piłką siatkową na brzuchu, toczenie, podanie, kozłowanie piłki, slalom z piłką nożną oraz strzały do bramki. Goście z KS "Finishparkiet Drwęca" i chętni uczniowie zademonstrowali pozostałym uczestnikom zabawy swoje umiejętności piłkarskie. Na zakończenie spotkania piłkarze rozdawali autografy. Uczniowie zostali zaproszeni na mecz piłkarski, który odbędzie się 5 czerwca 2014 roku na nowomiejskim stadionie. Gospodarze zamierzają tego dnia przygotować specjalnie wydzielony sektor dla dzieci i ich rodziców.