UCZNIOWIE Z POMOCĄ DLA UKRAIŃSKICH DZIECI

W związku z trudną sytuacją na Ukrainie członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla ukraińskich dzieci. Pomysłodawcą akcji, do której przyłączyło się SK PCK były Parafia Św. Jana Chrzciciela i Parafia Św. Michała Archanioła w Lubawie. Zbiórka pieniędzy na rzecz ukraińskich dzieci trwała od 17 marca do 11 kwietnia 2014 roku. Podczas kwesty na terenie szkoły wolontariusze zebrali 388 złotych. Pozyskane pieniądze zostały przekazane na specjalne konto Banku Spółdzielczego z dopiskiem "Pomoc Ukrainie". Na miejscu pomoc finansowa dotrze do księdza Pawła Gorczaniuka z Kamienia Podolskiego na Ukrainie, który jest odpowiedzialny za pomoc ubogim z tego rejonu, a zarazem na co dzień ich wspiera i im pomaga. Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy przekazali pieniądze na ten szczytny cel.