XX FINAŁ AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"

Już po raz dwudziesty odbył się finał akcji "Sprzątanie świata". Jak co roku do akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie świata – Polska" przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". Głównym celem "Sprzątania świata" jest edukowanie i zachęcanie do nie śmiecenia, do troski o ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę itd.  20 września uczniowie naszej szkoły sprzątali północną część Nowego Miasta. Zaopatrzeni w rękawice i worki porządkowali między innymi okolice ulic: Grunwaldzkiej, Tysiąclecia, Sadowej, Klasztornej, Mszanowskiej. Koordynatorami szkolnej akcji byli pani Anna Gąsiorek – nauczyciel wychowania fizycznego oraz pan Andrzej Domżalski – nauczyciel przyrody.