PROJEKT EDUKACYJNY "Z MATEMATYKĄ NA SPORTOWO"

W dniach od 25 października do 10 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka trwała realizacja projektu edukacyjnego "Z matematyką na sportowo". Projekt, którego głównym założeniem było popularyzowanie matematyki wśród uczniów oraz stworzenie możliwości rozbudzania zainteresowań, odkrywanie talentów i kształcenie umiejętności matematycznych obejmował swym zasięgiem uczniów klas IV – VI. 12 grudnia 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim koordynator projektu pani Małgorzata Potomska podsumowała jego realizację. Zgromadzeni w sali obejrzeli prezentację multimedialną, zdjęcia i wszystkie działania związane z przedsięwzięciem. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski wraz z Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka panią Renatą Szwarc wręczyli nagrody i dyplomy laureatom wielu matematycznych działań. W ramach projektu odbyły się: podchody matematyczne, maraton czyli wieczorne łamanie głowy, apel z panem Feliksem Stachowiczem, mistrzostwa w warcabach, konkurs na rachmistrza szkoły, konkurs na matematyczną choinkę, konkurs "Fotomatematyka", konkurs "Olimpus", konkurs przedmiotowy z matematyki, konkurs na najciekawszą reklamę. Uczniowie reklamowali królową nauk w formie plakatu, wiersza, filmu i piosenki. Na zakończenie apelu uczniowie wręczali matematyczne bombki w kształcie brył geometrycznych.

Koordynator przedsięwzięcia pani Małgorzata Potomska serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.