"Z ODBLASKIEM BEZPIECZNIEJ"

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim gościli przedstawiciele policji oraz Straży Miejskiej z komendantem panem Henrykiem Kreńskim. Spotkanie z pierwszoklasistami zorganizował koordynator akcji pan Ryszard Krzemieniewski. Uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat bezpiecznej drogi do szkoły, bezpieczeństwa w czasie spacerów z rodzicami, jazdy na rowerze "pod okiem" dorosłych, odpowiednim zachowaniu się w kontaktach z nieznajomymi. Ważnym punktem przedsięwzięcia była rozmowa dotycząca używania elementów odblaskowych. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali kamizelki, znaczki odblaskowe, plany lekcji, kolorowanki oraz lizaki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli usiąść na policyjnym motocyklu oraz w samochodzie Straży Miejskiej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania stanęli do wspólnej fotografii.