"5 MILIONÓW" - INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO

24 września 2013 roku na kompleksie sportowym "Orlik 2012" przy Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs "5 Milionów" w ramach inauguracji roku sportowego w powiecie nowomiejskim. W zawodach mogły uczestniczyć reprezentacje szkół podstawowych klas I – III. Każda drużyna składała się z 12 zawodników i podzielona była na grupy wiekowe. Podobnie jak klasy pierwsze klasy drugie i trzecie  reprezentowały 2 dziewczynki i 2 chłopców. W inauguracji szkolnego roku sportowego wzięli udział: Dyrektor Departamentu Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie pani Alicja Rutecka oraz Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie pan Wacław Wasiela. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn po trzy z nowomiejskich podstawówek. Dzieci wzięły udział w ciekawych konkurencjach, które zostały dokładnie omówione. Zawodnicy podnosili kółka ringo, biegli z piłką lekarską, zbierali piłki tenisowe, "sadzili ziemniaki", przekazywali piłkę w tunelu, wykonywali skoki kangurów. Po podsumowaniu punktacji pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II. Mali sportowcy otrzymali medale i słodycze, które zostały ufundowane przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.