PROGRAM REGIONALNY "JEST TAKIE MIASTO" - SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM PANEM PAWŁEM GIERBLIŃSKIM

W ramach realizacji Programu Regionalnego "Jest takie miasto" uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz gościli kolekcjonera pana Pawła Gierblińskiego. Pan Paweł od dzieciństwa pasjonuje się kolekcjonowaniem różnych przedmiotów. Swoją przygodę ze zbieractwem zaczął od znaczków pocztowych, którymi wymieniał się z kolegami. Obecnie w kolekcji pana Gierblińskiego obok pięknego zbioru znaczków znajdują się monety z różnych państw świata i różnych epok historycznych. Gość jest również posiadaczem najmniejszej monety na świecie. W swoich zbiorach ma przedmioty, którymi wymienia się z innymi kolekcjonerami (klucze, kapsle, żetony, podkładki pod napoje, wojskowe ordery, stare zdjęcia). Pan Paweł lubi spędzać czas wśród swoich "skarbów". Wtedy je ogląda, porządkuje, opisuje. Jest członkiem Grudziądzkiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej "Pomorze". Pan Paweł Gierbliński często wyjeżdża i spotyka się z hobbystami z innych miast, chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań zachęca do kolekcjonowania różnych przedmiotów, co ma stanowić alternatywę dla komputerów, telewizji i gier komputerowych. Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przynieśli na spotkanie z panem Gierbińskim swoje kolekcje. Wśród nich były modele starych samochodów, ciągniki, samochody, monety, figurki, laleczki lego, kolorowe karteczki, widokówki, kamienie…  Spotkanie z panem Pawłem Gierblińskim utwierdziło dzieci w przekonaniu, że warto mieć hobby i zainteresowania niezależnie od wieku, w jakim jesteśmy.