PROGRAM REGIONALNY "JEST TAKIE MIASTO " - SPOTKANIE Z FRYZJERKĄ PANIĄ MAŁGORZATĄ JANUSZEWSKĄ

W ramach realizacji Programu Regionalnego "Jest takie miasto" uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz spotkali się z fryzjerką panią Małgorzatą Januszewską. Spotkanie z mamą Justynki odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w ramach kręgu tematycznego "Moja rodzina". Pani Małgosia od najmłodszych lat marzyła, żeby zostać fryzjerką. Pierwszymi jej klientkami były lalki. Dzięki przyborom fryzjerskim pani Januszewska zmieniła fryzury nie tylko na głowach dziewczynek, ale również chłopców. Dziewczynki miały prostowane włosy, kręcone loki, kolorowe grzywki oraz czesane na tzw. "cebulę". Z kolei głowy chłopców głównie zamieniły się w "jeże" i "irokezy". Dzieci były zachwycone nowymi fryzurami. Pani Małgosia opowiedziała dzieciom, jaką drogę trzeba przejść, aby zostać fryzjerem. Na koniec spotkania odbyło się losowanie. Właściciel szczęśliwego numerka otrzymał kupon na bezpłatne usługi fryzjerskie.