PROGRAM REGIONALNY "JEST TAKIE MIASTO" - SPOTKANIE Z PANEM SŁAWOMIREM RUSZCZYŃSKIM

Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz spotkali się z tatą Madzi panem Sławomirem Ruszczyńskim. Gość opowiadał o fajerwerkach, którymi zajmuje się od 22 lat oraz o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa podczas ich odpalania. Pan Ruszczyński zaprezentował różne rodzaje fajerwerków (petardy, baterie, rakiety, moździerze) i opowiedział o sposobach ich odpalania oraz efektach wizualnych. Fajerwerki to nie tylko atrybut nocy sylwestrowej. Pokazy sztucznych ogni organizuje się z okazji urodzin, ślubów, Finału WOŚP… Pan Sławomir Ruszczyński również zajmuje się przygotowaniem takich specjalnych widowisk, na które ma zezwolenie wojewody warmińsko-mazurskiego oraz posiada koncesję na używanie materiałów pirotechnicznych Instytutu Uzbrojenia w Zielonce. Warunkiem powodzenia widowiska jest  zapoznanie się z terenem, zachowanie bezpiecznych odległości od budynków, posesji sąsiadów, linii wysokiego napięcia, drzew. Gość pierwszoklasistów posiada specjalistyczny sprzęt, który pozwala mu na zorganizowanie fajerwerkowego przedstawienia. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem obejrzały zdjęcia i filmy prezentujące pokazy sztucznych ogni.