POPOŁUDNIE Z DZIADKAMI

W ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny "Rodzina fundamentem życia społecznego" 19 maja 2014 roku dzieci ze wszystkich grup zerowych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięły udział w zabawach z dziadkami. "Pobawmy się razem" było hasłem "Popołudnia z Dziadkami". Każdą grupę zerową reprezentowało pięcioro dzieci wraz z dziadkami. Spotkanie rozpoczął wspólny taniec. Następnie dzieci rywalizowały z dziadkami w trzech konkurencjach (rzut woreczkiem, kozłowanie piłki, marsz z piłeczką na łyżeczce). Na prośbę maluchów odbyła się jeszcze jedna konkurencja – wyścig z babcią lub dziadkiem. Dziadkowie mieli też możliwość rozpoznania swoich wnucząt po głosie. Ostatnią wspólną zabawą był taniec "Lambada". Wszyscy uczestnicy "Popołudnia z Dziadkami" wspaniale się bawili. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice grup 01 i 02. Rodzice wykonali dekoracje, zajęli się wystrojem świetlicy, piekli gofry i przygotowali kawę oraz herbatę. Uczestnicy spotkania oraz organizatorki "Popołudnia z Dziadkami" panie: Alina Bączek, Mirosława Bartnicka, Izabela Kamińska i Maria Grugiel serdecznie dziękują rodzicom za wkład włożony w przygotowanie poczęstunku.