PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - "ZNICZ - ŚWIATŁO NADZIEI"

5 listopada uczniowie klasy III a realizujący Program Regionalny "Tu jest moje miejsce" oraz uczniowie klasy VI a należący do Kręgu Biblijnego wraz z paniami Marią Szymankiewicz i Sylwią Cieszyńską udali się na nowomiejski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zapomnianych, pod pomnikiem "Ofiar wojny" i żołnierzy radzieckich. W czasie wspólnego spaceru alejkami cmentarza, uczniowie słuchali opowiadań o zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu – kapłanach i pedagogach. Pod pomnikiem "Ofiarom wojny" uczniowie wraz z opiekunami odmówili wspólną modlitwę za zmarłych, a przy grobie generała brygady Mikołaja Waraksiewicza zapalili znicz. Akcja "Znicz – światło nadziei" odbywa się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim co roku. W październiku uczniowie szkoły gromadzą znicze, a w listopadzie odwiedzają nowomiejski cmentarz i zapalają światło nadziei na "Grobach Zapomnianych".