"GORĄCZKA ZŁOTA" 2013

"Gorączka złota" to coroczna impreza organizowana w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Akcja polega na zbiórce monet w ramach konkursu. Organizatorem konkursu było Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża, którego opiekunem jest pani Małgorzata Potomska. Najlepszymi zbieraczami zostali: Beniamin Łątkowski z klasy I a – I miejsce, Jakub Piechalski z klasy VI b – II miejsce, Klaudia Jacuńska z klasy V b – III miejsce. Wyróżniono również ucznia klasy V a Mateusza Tomaszewskiego. Najlepszy wynik osiągnęła klasa I a – 22,15 kg monet, II miejsce zajęła klasa III a z wynikiem 9,75 kg, na trzecim miejscu uplasowała się klasa V b – 7,9 kg. Kolejne miejsca zajęły klasy: 04 – 7,53, 02 – 7,25 kg, IV b i VI po 7,0 kg, V a – 6,7 kg, II b – 6,0 kg, IV a – 5,25 kg, I b – 3,45 kg, II b – 1,2 kg, VI c – 0,8 kg, II a – 0,5 kg, 03 – 0,25 kg. Razem uczniowie naszej szkoły zebrali 92,73 kg monet.

Opiekun i członkowie SK PCK składają serdeczne podziękowania wszystkim wychowawcom, uczniom oraz rodzicom, którzy aktywnie wspierali nasz udział w akcji "Gorączka złota". Dzięki wspaniałej współpracy udało się uzyskać lepszy wynik niż w roku poprzednim.