KLASOWE SPOTKANIA WIGILIJNE

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim stały się klasowe spotkania wigilijne. W tym roku odbyły się one 20 i 21 grudnia. W szkole unosił się zapach świątecznych ciast i owoców. Uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami przy pięknie nakrytych stołach, aby dzieląc się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne. W tych dniach w szkole panowała uroczysta atmosfera, której towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek i słuchanie ich wersji instrumentalnej. Przy wigilijnym stole uczniowie wykonywali bożonarodzeniowe utwory na flet, fortepian, akordeon. Dziewczęta i chłopcy nie zapomnieli o złożeniu świąteczno-noworocznych życzeń pozostałym nauczycielom i pracownikom szkoły. Wszystkie klasy odwiedził Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski i osobiście złożył uczniom życzenia.