PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPACER NAD BRZEGIEM DRWĘCY

Realizujący Program Regionalny "Tu jest moje miejsce" uczniowie klasy III a na lekcjach poszerzyli swoją wiedzę o Drwęcy, jej położeniu, źródłach, długości, rezerwatach, miejscowościach, przez które przepływa. Uczniowie oglądali i podziwiali zdjęcia przedstawiające Drwęcę w różnych porach roku autorstwa pana Henryka Kopiczyńskiego. 19 czerwca 2013 roku uczniowie wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz wyruszyli na spacer brzegami rzeki. Przy "małym mostku" przeczytali informacje dotyczące zwierząt żyjących w rzece i jej pobliżu. Dzieci podziwiały piękno flory i fauny, zachwycały się odgłosami natury (szum drzew, śpiew ptaków). Nie tylko miały sposobność oddychać wspaniałym powietrzem, ale również nazywały rośliny spotykane po drodze. Odpoczynek na leśnej polanie był okazją do podsumowania trzyletniej pracy z Programem Regionalnym "Tu jest moje miejsce". Zadania realizowane w ramach programu dostarczyły uczniom dużej wiedzy na temat naszej "Małej ojczyzny". Z uśmiechem i piosenką na ustach trzecioklasiści "przeszli" Drwęcę w Mszanowie i wrócili do szkoły.