DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA "ŚNIADANIE DAJE MOC"

W ramach realizowanego przez uczniów klas I – III  programu zdrowotnego "Dbam o zdrowie" Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". W Dniu Zdrowego Śniadania, który obchodziliśmy 8 listopada wzięło udział około 130 uczniów z klas I – III. Celem programu jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz podkreślanie roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie klas I a, I b, II c, III a, III b wraz wychowawcami i rodzicami zorganizowali w swoich klasach drugie śniadanie.  Nauczyciele i pani pielęgniarka prowadzili pogadanki związane ze zdrowym odżywianiem. Uczniowie czytali wiersze, śpiewali piosenki, rozwiązywali krzyżówki o witaminach oraz wykonywali prace plastyczne. W edukowaniu młodego pokolenia nauczyciele wykorzystali piramidę żywności oraz tablice interaktywne. Później dzieci przygotowywały kanapki, sałatki i same komponowały swoje śniadanie, dodając do niego owoce, warzywa, desery i napoje. Praca przebiegała w zespołach lub indywidualnie. Następnie odbył się wspólny posiłek przy pięknie nakrytych i udekorowanych stołach. Uczniowie klasy III b zorganizowali posiłek "Piraci u Króla Maciusia I". Każda z uczestniczących w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc" klas przygotuje reportaż , który weźmie udział w konkursie Dzień Zdrowego Śniadania.