DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA SZKOLNEGO KOŁA PCK

Uczniowie oraz tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim działali w akcjach Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim. Akcja "Godne Dzieciństwo" trwała od 14 do 15 września 2012 roku. Łącznie wolontariusze oddziału rejonowego zebrali 1.400,64 zł. Za zebrane do puszek pieniądze zostały zakupione plecaki dla dzieci z biednych rodzin. W zbiórce uczestniczyli: Julia Meler, Julia Teska, Sandra Lewandowska, Angelika Adamska, Anna Przybylska, Zuzanna Łątkowska, Paulina Kozłowska, Paulina Moczadło, Sandra Januszewska, Maja Grabowska. Natomiast w ramach akcji "Wyprawka dla Żaka", która trwała od 31 sierpnia do 3 września 2012 roku zebrano łącznie 2.531,61 zł. Oddział Rejonowy PCK za zebrane pieniądze przygotował 66 wyprawek dla dzieci. W akcji oddziału uczestniczyli między innymi absolwenci naszej szkoły: Wanesa Podwojewska, Julia Łabendzka, Wiktoria Czajkowska, Danuta Urban, Angelika Czech oraz Szymon Gortatowski. Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim pani Ewa Pielak podziękowała młodzieży czerwonokrzyskiej oraz opiekunowi szkolnego koła PCK pani Małgorzacie Potomskiej za udział w wyżej wymienionych akcjach.