PAMIĘCI TRAGICZNYCH WYDARZEŃ SPRZED 73 LAT

1 września 1939 roku wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. Tragiczne wydarzenia sprzed 73 lat przypomnieli w montażu słowno-muzycznym uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, których przygotowały panie: Monika Lendzion – nauczyciel historii i Edyta Rogozińska – nauczyciel matematyki. Społeczność uczniowska zgromadzona w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej wysłuchała wierszy, fragmentów prozy oraz informacji historycznych, związanych z latami wojny i okupacji. Dekoracje, muzykę i solistów przygotowała pani Magdalena Domżalska – nauczyciel muzyki i plastyki. W części artystycznej wystąpiły solistki: Klaudia Nadolska, Michalina Tejer, Zofia Suchocka.