SZKOLNY TURNIEJ "MISTRZ TORU ZWINNOŚCIOWEGO"

19 listopada 2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się turniej "Mistrz Toru Zwinnościowego". Po raz siódmy spotkały się reprezentacje klas IV, V i VI ze szkoły podstawowej, aby wyłonić najlepszy team zwinnościowy. Każdą klasę reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna. Do turnieju nie przystąpiła drużyna z klasy VI a. Zawodnicy musieli pokonać tor slalomem, wspiąć się po ukośnie zawieszonej ławeczce, czołgać się w przygotowanym tunelu, przeskoczyć skrzynię, przebiec po odwróconej ławeczce, przejść pod ławeczką szwedzką itp. Do rozgrywek stanęły reprezentacje sześciu klas. Pierwsze miejsce i puchar przejściowy wywalczyła drużyna klasy V b z wynikiem 1 minuta 10 sekund, drugie miejsce zajęła drużyna klasy V a z wynikiem o 8 sekund gorszym od zwycięzców, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna klasy VI b osiągając czas 1 minuty i 21 sekund.  Kolejne miejsca zdobyły teamy: klasy IV a – 1 minuta 24 sekundy, klasy VI c - 1 minuta 26 sekund, IV b – 1 minuta 40 sekund. Szkolny turniej "Mistrz Toru Zwinnościowego" przygotowały i przeprowadziły panie wuefistki: Anna Gąsiorek i Anna Konieczna.