"NOCNE ŁAMANIE GŁOWY" PODCZAS ŚWIĘTA LUDOLFINY

14 marca 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim po raz kolejny wzięli udział w "Nocnym łamaniu głowy". Tego dnia swoje święto obchodziła Ludolfina czyli liczba π. W czwartkowe popołudnie w godzinach od 17-tej do 20-tej czterdzieścioro uczniów naszej szkoły rozwiązywało zadania wybrane przez samych siebie spośród przygotowanych propozycji. W banku zadań, który przygotowali nauczyciele matematyki – panie: Małgorzata Potomska, Renata Szwarc, Edyta Rogozińska mieściły się zadania liczbowe, krzyżówki, rebusy, szyfry, tangramy, gry logiczne, nietypowe zadania matematyczne, łamigłówki, domina. Proponowane zadania cieszyły się dużą popularnością, uczniowie rozwiązywali je z ogromnym zapałem. Dla młodych matematyków organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci owoców i słodyczy. Uczniowie niechętnie skończyli zabawę z "królową nauk". Po tegorocznym "Nocnym łamaniu głowy" matematyczni maratończycy zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznym święcie Ludolfiny.