SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM "CZYTAM I ROZUMIEM"

W pierwszej połowie kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem "Czytam i rozumiem". Koordynatorem konkursu, który przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich, była pani Alina Sobiecka. Główne cele akcji "Czytam i rozumiem" to: doskonalenie umiejętności czytania, zainteresowanie uczniów czytaniem, wzbogacanie słownictwa, rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną, doskonalenie techniki płynnego czytania. Uczniowie wykonywali zadania polegające na rozwiązaniu testu. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zajął Kacper Urbaniak z klasy II a, drugie miejsce zdobyła Karolina Wrzosek z klasy II c, a trzecie miejsce Patrycja Chmielewska z klasy II b. Natomiast w kategorii klas trzecich laureatem został Konrad Grzymowicz z klasy III a, który wyprzedził koleżankę z klasy Milenę Szczepańską. Na trzecim miejscu uplasowała się Kornelia Skóra z klasy III b. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się zwycięzcy z poszczególnych kategorii: Kacper Urbaniak i Konrad Grzymowicz.