PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - W FIRMIE AGROMEX

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim w ramach Programu Regionalnego "Tu jest moje miejsce" udali się do firmy Agromex. Dla trzecioklasistów wizyta, którą zorganizowała ich wychowawczyni pani Maria Szymankiewicz, była podsumowaniem kręgu tematycznego "Pracowita jesień". Na miejsce spotkania uczniów dowieźli rodzice – panie: Janina Śpiewak, Monika Krystochowicz, Marzena Szczepańska, Iwona Piotrowska oraz pan Józef Świątkowski. Rodzice wraz z wychowawczynią czuwali nad bezpieczeństwem swoich pociech. Dzieci dowiedziały się o działalności i powstaniu firmy. Swoją działalność Agromex rozpoczął w marcu 1992 roku. Właścicielami są pan Roman Krystochowicz oraz jego synowie: Sebastian i Emil. Pan Emil jest tatą Krystiana – ucznia klasy III a. Agromex zaopatruje rolników w maszyny i urządzenia rolnicze oraz części zamienne do nich, prowadzi sprzedaż łożysk, akumulatorów, pasków klinowych, śrub, olejów i smarów. Po firmie oprowadzał uczniów pan Emil. Trzecioklasiści poznali szeroką ofertę Agromexu. Dzieci oglądały i miały okazję zasiąść w ciągnikach, przyczepach, rozrzutnikach, siewnikach... Uczniom bardzo podobały się zabawki – maszyny rolnicze, skutery, quady, motorowery. Nie lada atrakcją była przejażdżka ciągnikiem prowadzonym przez pana Emila. Na zakończenie wizyty każdy trzecioklasista otrzymał czekoladę oraz firmowy długopis.