PODSUMOWANIE KONKURSU "NA NAJWIĘKSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA"

23 kwietnia 2012 roku Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża zakończyło zbiórkę monet. W akcji mogli wziąć udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W ramach konkursu "Na największego zbieracza złota", który rozpoczął się 1 lutego 2012 roku uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 82,805 kg monet, co oznacza, że został pobity kolejny rekord. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 60 kg monet. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Największym indywidualnym zbieraczem został Jakub Orzechowski z klasy VI a.

Klasyfikacja indywidualna

I miejsce – Jakub Orzechowski kl. VI a – 15,50 kg

II miejsce – Jakub Pichalski kl. V b – 9,00 kg

III miejsce – Wojciech Wojenkowski kl. IV a – 7,35 kg

IV miejsce – Matylda Łątkowska kl. III b – 6,35 kg

V miejsce Oliwia Olęcka kl. VI b – 3,75 kg

Na wyróżnienie zasługują: Julia Michalska kl. 03, Julia Baranek kl. I a, Jakub Szurgot kl. III a, Klaudia Jacuńska kl. IV b, Amelia Marciniak kl. V a.

Klasyfikacja klas w przeliczeniu na jednego ucznia

I miejsce – klasa VI a – 0,8757 kg/ucznia

II miejsce – klasa VI c – 0,43(1) kg/ucznia

III miejsce – klasa VI b – 0,3875 kg/ucznia

IV miejsce – klasa III b – 0,3767 kg/ucznia

V miejsce – klasa V b – 0,3750 kg/ucznia

VI miejsce – klasa IV a – 0,3596 kg/ucznia

Koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Potomska, która jest opiekunem SK PCK. 25 kwietnia 2012 roku zebrane pieniądze zostały przekazane do Oddziału PCK w Nowym Mieście Lubawskim, który był organizatorem akcji. Wkrótce dowiemy się, jak przebiegła zbiórka w innych placówkach naszego powiatu i jakie są wyniki na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim.

Szkolne Koło PCK wraz z opiekunem panią Małgorzatą Potomską serdecznie dziękuje wychowawcom, rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w realizację konkursu.