KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA WALENTYNKA W JĘZYKU OBCYM"

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs pt. "Najpiękniejsza walentynka w języku obcym". Był on przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie: Dorota Studnik – nauczyciel języka niemieckiego i Małgorzata Fijałkowska – nauczyciel języka angielskiego. Konkurs został rozstrzygnięty w dzień świętego Walentego czyli 14 lutego. Głównymi jego celami było rozwijanie umiejętności plastycznych, rozbudzanie zainteresowań kulturą państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz kształtowanie umiejętności pięknego wyrażania uczuć w językach angielskim i niemieckim. Konkurs polegał na wykonaniu kartki walentynkowej dowolną techniką. Komisja oceniając "walentynki", brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność użytych technik oraz estetykę wykonania. Prace uczniów oceniały panie: Magdalena Domżalska, Maria Piskorska, Dorota Studnik oraz Małgorzata Fijałkowska. Pierwsze miejsce zajęła Olga Gołębiowska z klasy V c, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Szymankiewicz z klasy V b i Dominika Reszka z klasy VI c, III miejsce zajął Jakub Rochewicz z klasy V a. Ponadto jury wyróżniło prace dwóch uczennic: Mileny Ziółkowska z klasy VI c oraz Natalii Robaczewskiej z klasy V a.