TYDZIEŃ MISYJNY

Jak co roku Kościół Katolicki przeżywa Tydzień Misyjny. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi "Idźcie i głoście". Rozpoczyna go Niedziela Misyjna, która przypada w tym roku na 23 dzień października. Ojciec Święty Benedykt XVI w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Misyjny przypomniał, że głoszenie Ewangelii "to najcenniejsza posługa, jaką Kościół może ofiarować ludzkości i każdej poszczególnej osobie, poszukującej głębokich racji, by żyć pełnią swojego życia". Od 16 października 2011 roku nauczyciele, pracownicy, rodzice, goście a przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej mogą oglądać wystawę poświęconą problematyce misyjnej. Prezentację, która mieści się w holu szkoły przygotowała pani Sylwia Cieszyńska nauczyciel religii w naszej szkole. Wystawa poświęcona jest misjom, misjonarzom, ich pracy duszpasterskiej w odległych państwach na wszystkich kontynentach.