SPRZĄTANIE ŚWIATA "LASY TO ŻYCIE - CHROŃMY JE"

Już po raz 18 Polacy uczestniczyli  w akcji "Sprzątanie świata". Hasło tegorocznego sprzątania, do którego przystąpili również uczniowie naszej szkoły brzmiało: "Lasy to życie – chrońmy je". ONZ ogłosiło rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. W ten sposób Fundacja "Sprzątanie Świata – Polska" i Fundacja Nasza Ziemia włączyły się do tej międzynarodowej akcji. Lasy to zielone płuca świata, magazynują wodę i ograniczają ryzyko powodzi, łagodzą klimat, są filtrem dla zanieczyszczeń powietrza oraz najbogatszymi siedliskami pod względem ilości gatunków zwierząt i roślin. Ochrona lasów polega na dbaniu o czystość, ograniczaniu dzikich wysypisk i niebezpiecznych sytuacji (pożary). Na temat znaczenia lasów i ich ochrony w szkole odbyły się pogadanki. Społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający naszą szkołę mogli obejrzeć wystawę poświęconą lasom i ich ochronie. "Sprzątaniu Świata" towarzyszyła akcja promująca segregowanie śmieci. Dnia 16 września 2011 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata".  Wyposażeni w rękawice, worki na śmieci pod opieką nauczycieli i wychowawców porządkowali północną część Nowego Miasta Lubawskiego. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Anna Gąsiorek – nauczyciel wychowania fizycznego.