POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI O TREŚCIACH PATRIOTYCZNYCH

12 maja 2012 roku Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim gościł dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z powiatu nowomiejskiego. Z zaproszenia do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim o Treściach Patriotycznych skorzystały: Szkoły Podstawowe w Tylicach, w Bratianie, w Gwiździnach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny i Zespół Szkoły Podstawowej i Muzycznej z Nowego Miasta Lubawskiego. Uczestników konkursu zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego pan Andrzej Korecki, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pani Ewa Kijora oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Koordynatorem konkursu jak i prowadzącą była pani Marzanna Szulc. Współpracowały z nią panie: Maria Taranowska, Hanna Kwiatkowska, Katarzyna Ringwelska. Komisja konkursowa – panie: Mirosława Nowakowska (przewodnicząca), Mariola Orzechowska i Elżbieta Wiśniewska oceniały poezję patriotyczną w wykonaniu piętnaściorga pięciolatków i siedemnaściorga sześciolatków. W trakcie konkursu z piosenkami patriotycznymi wystąpiły podopieczne pani Magdaleny Domżalskiej: Alicja Kremska, Oliwia Olęcka i Marta Pełka. Pierwsze miejsce w kategorii pięciolatków zdobyła Anna Meler, drugie miejsce zajęła Adrianna Pasińska – obie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, na trzecim miejscu uplasowała się Julia Dembińska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Wśród sześciolatków pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Olszta ze Szkoły Podstawowej w Tylicach, na drugim miejscu uplasowała się Julia Tuszyńska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II, a na trzecim miejscu Dobrawa Chorzelewska ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc jak i wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Nagrody wręczali dyrektorzy nowomiejskich podstawówek wraz z panem Andrzejem Koreckim. Dla uczestników oraz gości, opiekunów i rodziców organizatorki przygotowały słodki poczęstunek. W podniosłej, przepełnionej patriotyzmem atmosferze dzieci oraz widzowie miło spędzili sobotnie przedpołudnie.