PROJEKT EDUKACYJNY "Z MATEMATYKĄ NA SPORTOWO"

W marcu uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim realizują projekt edukacyjny "Z matematyką na sportowo". Koordynatorem przedsięwzięcia jest pani Małgorzata Potomska, a za jego realizację odpowiadają nauczyciele matematyki, języka polskiego, przyrody, wychowania fizycznego, informatyki, biblioteki i świetlicy szkolnej. W hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej odbyły się turnieje klas czwartych, piątych i szóstych. W rywalizacji na poszczególnych poziomach wzięły udział czteroosobowe reprezentacje klas. Drużyny wykonywały zadania matematyczne i sportowe. Pozostali uczniowie aktywnie dopingowali swoich przedstawicieli zawołaniem, rymowanką, piosenką i hasłem. Teamy z klas czwartych musiały wykonać sześć zadań, które związane były z liczbami rzymskimi, kątami, przeliczaniem pieniędzy, działaniami pisemnymi oraz wyścigiem rzędów połączonym z wykonaniem działania z rachunku pamięciowego. Mistrzem matematyki klas czwartych została drużyna klasy IV a w składzie: Wiktor Dąbrowski, Marcin Nadarzyński, Igor Shepetun, Karolina Kitowska. Zadania do wykonania przez zespoły z klas piątych związane były z jednostkami długości, pojęciami matematycznymi, porównywaniem ułamków, działaniami pisemnymi, wstawianiem liczb do magicznego kwadratu, rzucaniem piłeczką palantową do celu i rozwiązaniem krzyżówki. Najlepszą z klas piątych okazała się drużyna klasy V a w składzie: Wiktoria Tybuszewska, Natalia Ewertowska, Błażej Jankowski, Krzysztof Urban. Zadania dla reprezentacji klas szóstych to: zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne i odwrotnie, rzuty piłką do kosza i rozwiązywanie krzyżówki, zadanie tekstowe, skojarzenia, tor przeszkód na hulajnodze połączony z rozwiązaniem testu o Marii Skłodowskiej-Curie. W rywalizacji klas szóstych mistrzem matematyki została reprezentacja klasy VI b: Julia Bączek, Oliwia Olęcka, Paweł Szczepański, Szymon Gortatowski.