90-LECIE RUCHU MŁODZIEŻY PCK

Człowiek jest tyle wart,

ile może dać drugiemu człowiekowi.

Z okazji 90-lecia Ruchu Młodzieży PCK 25 października 2011 roku w godzinach popołudniowych w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Szkolnych Kół Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorami jubileuszowej gali był Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim oraz Szkolne Koło PCK działające w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Opiekunką koła jest pani Małgorzata Potomska, która poprowadziła uroczystość i pełniła rolę gospodarza spotkania. W gali wzięli udział przedstawiciele 12 Szkolnych Kół PCK ze swoimi opiekunami. Na uroczystość przybyli Dyrektor Zarządu Okręgowego PCK w Olsztynie pan Andrzej Karski, Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lubawskim pani Ewa Pielak, Wiceprezes Zarządu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim pani Jadwiga Lewandowska, Sekretarz Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lubawskim pani Halina Kleinowska, zasłużone działaczki PCK panie: Urszula Tołkacz i Renata Śliżewska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski. Jubileusz otworzyła Prezes Zarządu Rejonowego PCK  w Nowym Mieście Lubawskim pani Ewa Pielak. Uczestnicy spotkania wysłuchali piosenek w wykonaniu chóru i solistów, których przygotowała pani Magdalena Domżalska nauczyciel muzyki. Obejrzeli przedstawienie ekologiczne, którego bohaterami byli Kargul, Pawlak oraz Mania i Ania. W filmowe postacie wcieliły się uczennice klasy VI c, które przygotowała polonistka pani Mirosława Nowakowska. W trakcie części artystycznej uczniowie prezentowali twórczość własną czyli wiersze poświęcone młodzieży czerwonokrzyskiej. Z okazji 90-lecia Ruchu Młodzieży PCK uhonorowani zostali okolicznościowymi medalami pani Urszula Tołkacz, pani Renata Śliżewska, pani Małgorzata Potomska, pan Andrzej Karski, pan Zbigniew Domżalski. Spotkaniu przy słodkim poczęstunku towarzyszyły interesujące wspomnienia, ciekawe dyskusje związane z działalnością w PCK, serdeczne rozmowy i ciepłe słowa. Uczestnicy uroczystości oglądali stare i nowe kroniki Szkolnych Kół PCK. Jubileusz przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze.