PODSUMOWANIE ZBIÓRKI MONET NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w zbiórce monet. Koordynatorem szkolnej akcji pod nazwą "Gorączka złota" była pani Małgorzata Potomska, która jest opiekunem SK PCK. 10 czerwca 2011 roku do Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie przekazano monety 1, 2 i 5-groszowe zebrane przez placówki oświatowe naszego województwa. Najpierw zebrane przez szkoły monety trafiły do głównego organizatora czyli Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Okręgowego PCK. W akcji wzięły udział 103 placówki szkolne i przedszkolne naszego województwa, które razem zebrały 2 451,7 kg monet. Tegoroczny wynik jest lepszy od zeszłorocznego o 445 kg. Wartość zebranych monet wynosi 26 461,49 zł, w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 4 810 zł. Najlepsze wyniki osiągnęły szkoły olsztyńskie, ostródzkie i szkoła elbląska. Wśród 103 placówek nasza szkoła zajęła bardzo wysokie ósme miejsce w województwie. Zebraliśmy 61,5 kg monet o wartości 598,77 zł.