PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM

Realizujący Program Regionalny "Tu jest moje miejsce" drugoklasiści spotkali się z kolekcjonerem panem Jarosławem Piotrowskim, który jest tatą klasowego kolegi Filipa. Spotkanie odbyło się 21 marca 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Inicjatorką jego była wychowawczyni klasy II a pani Maria Szymankiewicz. Pan Jarosław stał się kolekcjonerem wtedy, kiedy zaczął zbierać znaczki pocztowe. Obecnie posiada kilkanaście klaserów i uważa, że znaczki mają duszę i zawarta jest w nich ogromna wiedza między innymi historyczna, przyrodnicza, geograficzna. Pan Piotrowski ma sporą kolekcję wiecznych piór i kałamarzy. Kolekcjoner zbiera również solniczki, żelazka, monety, banknoty, stare instrumenty. Pan Jarosław posiada spory zbiór nowych i starych widokówek Nowego Miasta Lubawskiego. Różnorodna i bogata kolekcja pan Piotrowskiego wzbudziła ogromne zainteresowanie u uczniów.