PRZEDSTAWIENIE "JARZYNKI BABCI BALBINKI"

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim działa kółko teatralne "Entliczek Pentliczek", do którego należą młodzi aktorzy z klasy II a. Zajęcia prowadzi pani Maria Szymankiewicz, z którą chętnie współpracują rodzice uczniów i wykonują przepiękne stroje, dekoracje i rekwizyty. Dzieci na zajęciach kółka teatralnego przygotowały opartą na pięknych tekstach o jesieni inscenizację "Jarzynki Babci Balbinki". 3 i 7 listopada 2011 roku przedstawienie obejrzały pięciolatki z Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim oraz dzieci z grup "0" z naszej szkoły. Po spektaklu odbyła się krótka pogadanka na temat wartości odżywczych owoców i warzyw. Na zakończenie spotkania mali artyści otrzymali duże brawa od swoich młodszych koleżanek i kolegów.