PROGRAM REGIONALNY  "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPOTKANIE INTEGRACYJNE

29 września 2011 roku uczniowie klasy II a realizowali kolejne zadanie związane z Programem Regionalnym dla Uczniów Klas I – III "Tu jest moje miejsce". Pod opieką nauczycieli: wychowawczyni pani Marii Szymankiewicz oraz pani Izabeli Kamińskiej uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z podopiecznymi i pracownikami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim. Nauczycieli w opiece nad dziećmi wspierały mamy – panie: Iwona Piotrowska i Liliana Pokojska oraz babcia – pani Janina Leska. Miejscem zbiórki uczniów był Ogród Róż, z którego udali się na spotkanie z Komendantem Hufca ZHP panem Jerzym Szypulskim. Dzieci zwiedziły Bramę Lubawską, poznały historię  bramy, miasta oraz idee harcerstwa. Następnie drugoklasiści udali się do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie spotkali się z panem Krzysztofem Piechockim kierownikiem placówki. Poznali specyfikę pracy domu oraz obejrzeli dorobek artystyczny dorosłych, niepełnosprawnych podopiecznych. W placówce funkcjonuje sześć pracowni: rehabilitacji ruchowej, gospodarstwa domowego, multimedialna, rękodzieła artystycznego, plastyczna, krawiectwa i haftu. Następnie uczniowie pod okiem pani Urszuli Szulczewskiej uczestniczyli w zajęciach plastycznych, gdzie malowali odlewy i figurki gipsowe, tworzyli obrazy oraz poznali sztukę szydełkowania. Z kolei w pracowni stolarskiej pan Krzysztof Piechocki demonstrował przycinanie listewek. Chłopcy kolorowali obrazki narysowane przez pana Krzysztofa. Po zajęciach w grupach odbyło się spotkanie z podopiecznymi domu. Wspólnie układano puzzle, grano w piłkarzyki, dzieci poczęstowały podopiecznych placówki słodyczami. Czas szybko minął, drugoklasiści pełni wrażeń nie chcieli wracać,  byli bardzo zadowoleni z wizyty w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim.