"MAJÓWKA Z FLAGĄ"

Z okazji Święta Flagi w upalne, słoneczne popołudnie 2 maja 2012 roku na nowomiejskim rynku odbyła się "Majówka z flagą". W święcie, które obchodzimy od 2004 roku wzięli udział gospodarze miasta i powiatu ze Starostą Nowomiejskim panią Ewą Dembek i Burmistrzem Miasta panem Józefem Blankiem. W majówce wzięli udział radni miejscy, uczniowie nowomiejskich szkół, nauczyciele oraz mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego. Organizatorem "Majówki z flagą" był Urząd Miejski oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Współorganizatorami były nowomiejskie podstawówki i gimnazjum. W programie imprezy znalazły się konkursy: plastyczny, historyczny i pieśni patriotycznej. We wszystkich konkursach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Chór "Harmonia" wraz z dyrygentem zachęcał zgromadzonych do wspólnego śpiewania pieśni. "Majówce z flagą" towarzyszyła akcja "Flaga dla każdego". Uczestnikom imprezy flagi wręczali: Burmistrz Miasta, Starosta Powiatu Nowomiejskiego, radni i pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego.