KÓŁKO TEATRALNE "KROPLE" LAUREATEM FESTIWALU EKOLOGICZNEGO W KĘTRZYNIE

Po raz dziewiąty Starostwo Powiatowe w Kętrzynie zorganizowało Festiwal Ekologiczny "Czyste Powietrze". W festiwalu mogły wziąć udział szkoły podstawowe i gimnazja z województwa warmińsko-mazurskiego. Komisja konkursowa oceniała prace fotograficzne, plastyczne oraz przedstawienia teatralne i wykonanie piosenki o tematyce ekologicznej. Ogromny sukces odniosło kółko teatralne "Krople" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii przedstawienia o charakterze ekologicznym spektakl "Cicha Bomba Ekologiczna" zajął pierwsze miejsce. Młodych aktorów przygotowała do festiwalu pani Katarzyna Gross-Nowińska – nauczyciel języka polskiego. Na duże uznanie zasługują również uczennice naszej szkoły, które wzięły udział w konkursie fotograficznym "Kryształowa kropla wody" w kategorii klasy I – III. Zuzanna Ziętek i Zofia Suchocka otrzymały od jury wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy sukcesów aktorom i mistrzyniom obiektywu.