XIV WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI RODZINY "MAMA, TATA - CZYTA DZIECIOM"

W ramach XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w dniach od 28 do 30 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim uczniowie klas I – III słuchali książki Janusza Korczaka "Józki, Jaśki, Franki". Autor książki był wyjątkowym człowiekiem, zakładał domy dla dzieci – sierot. Szkoła to nasz drugi dom, więc nawiązanie naszej akcji do twórcy książki o dzieciach i dla dzieci było celowe. 28 maja 2012 roku uczniowie wysłuchali pięciu pierwszych rozdziałów książki, a czytali je nauczyciele i nauczyciele ze swoimi dziećmi: państwo M. i Zb. Domżalscy, pani A. Leliwa z córką Ines, pani A. Kawiecka z córką Julią, pani M. Jaroszek z synami Kajetanem i Nikodemem, pani M. Szymankiewicz z dziećmi Kornelią i Krzysztofem. 29 i 30 maja kolejne rozdziały książki uczniom klas I – III czytały babcie, rodzice i dzieci: pani E. Dreszler z córką Aleksandrą, pani E. Sobiecka z wnuczką Emilią Bartnicką, pani I. Leśniewska z synem Konradem, pani G. Kasprzycka z córką Samantą, pani J. Śpiewak z dziećmi Robertem i Dianą, pani J. Leska  i pan M. Leski z córką Julią, E. Szpakowska z bratem, pan M. Grzymowicz z synem Konradem, pani A. Świątkowska z córką Wiktorią oraz dzieci: A. Szramowska, M. Kotewicz, M. Szczepańska z kuzynem S. Połomskim. Dzieciom klas zerowych czytały wychowawczynie oraz uczniowie klas starszych.