"BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ"

W ramach konkursu "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń" 9 marca 2012 roku gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji starszego posterunkowego panią Ludmiłę Mroczkowską oraz aspiranta pana Mariusza Sargalskiego. Celem akcji prowadzonej przez nowomiejską policję jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa uczniów, popularyzowanie zasad koleżeństwa, wzajemnego szacunku oraz poszanowanie praw ucznia. "Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jak rozpoznać zagrożenie, jak bronić się przed wciągnięciem do paczki?" – to temat spotkania, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Policjanci podczas prezentacji multimedialnej omówili subkultury czyli nieformalne grupy osób, które działają według odrębnych zasad postępowania. W czasie zajęć przedstawili zachowania blokersów, szalikowców, pseudokibiców, kiboli i członków grup podwórkowych. Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie oni najbardziej są narażeni na wpływy wymienionych grup. Dzięki spotkaniu uzyskali wskazówki i rady na temat rozpoznawania zagrożenia i metod obrony przed wciągnięciem do organizacji subkulturowych.