KRĄG TEMATYCZNY "DBAMY O ZDROWIE"

Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią  panią Marią Szymankiewicz realizowali zadania kręgu tematycznego "Dbamy o zdrowie". Uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Krystyną Kwiatkowską, która przekazała informacje związane z programem edukacyjnym "Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie". Przedsięwzięcie mówi o problemach astmy oskrzelowej u dzieci oraz jej zapobieganiu, a adresowane jest do rodziców i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Pani pielęgniarka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Z Jasiem w klasie", którego fabuła związana była z omawianymi problemami. Pierwszoklasiści uczestniczyli w pogadance, poświęconej pierwszej pomocy, sposobom postępowania w razie wypadku oraz numerom ratunkowym 999 i 112. Spotkanie poprowadziła pani Maria Taranowska. Uczniowie poznali sposoby opatrywania ran, zabezpieczania zwichnięć i złamań. W klasie dzieci pod kierunkiem wychowawczyni wykonały gazetkę tematyczną (opakowania po lekach, witaminach, ulotki) oraz uczestniczyły w przedstawieniu "W aptece".