XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak w latach poprzednich tak i w  tym roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tegoroczny XIX Finał związany jest ze zbiórką pieniędzy dla urologii i nefrologii dziecięcej. Wszystkie imprezy związane z kolejnym finałem akcji Jerzego Owsiaka odbyły się na terenie naszej szkoły już 5 stycznia 2011 roku. Koordynatorem szkolnej akcji WOŚP była pani Mirosława Nowakowska. Tego dnia cała społeczność uczniowska bawiła się w rytmach Disko. Na terenie szkoły zorganizowane były dwie dyskoteki, których głównymi organizatorkami były panie: Monika Lendzion, Izabela Kamińska i Maria Szymankiewicz. Uczniowie klas 0 – III bawili się od godz. 15.20 do 17.30. Natomiast dyskoteka dla uczniów klas IV – VI trwała 3 godziny, a rozpoczęła się o godzinie 16.00. W tym czasie w świetlicy szkolnej "U Pinokia" czynna była kawiarenka, która oferowała przeróżne ciasta oraz napoje. Pracą kawiarenki i kiermaszem ciast kierowała  jak co roku pani Maria Taranowska. Podziękowania należą się rodzicom, którzy zaopatrzyli kawiarenkę w te smakołyki. 5 stycznia 2011 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli przepiękne, wzruszające przedstawienie na podstawie opowieści Karola Dickensa "Opowieść wigilijna",  które przygotowało kółko teatralne pod kierunkiem pani Katarzyny Golder. Oprawę muzyczną, solistów i przepiękne dekoracje przygotowała pani Magdalena Domżalska. Nad bezpieczeństwem uczniów w czasie ogólnoszkolnej imprezy czuwali wszyscy nauczyciele naszej szkoły.

9 stycznia 2011 roku skarbonki zostały dostarczone do gimnazjalnego sztabu WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie zostały komisyjnie otwarte, a ich zawartość policzona.

Zebraliśmy:

Dyskoteka – 351,00zł

Kawiarenka – 800,00zl

Przedstawienie – 400,00zł

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim zebrała:

1551,00zł