POWITANIE WIOSNY

21 marca 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim w wiosennych strojach, z transparentami, piosenką oraz uśmiechem na twarzach powitali wiosnę. Najpierw przedstawienie poświęcone wiośnie obejrzała społeczność uczniowska klas IV – VI. W spektaklu wystawionym w hali sportowej szkoły wzięli udział członkowie kółka teatralnego. Część artystyczną przygotowała pani Katarzyna Golder – nauczyciel języka polskiego, a oprawę muzyczną pani Magdalena Domżalska – nauczyciel muzyki. Z kolei dzieci z klas 0 – III obejrzały tańce, wysłuchały wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów z klas I a i I b. Część artystyczną  przygotowały panie: Maria Szymankiewicz i Ewa Zalewska. Następnie uczniowie wszystkich klas wystąpili przed zgromadzoną publicznością i zaprezentowali piosenkę o tematyce wiosennej. Konkurs poprowadziła pani Monika Lendzion, która jest opiekunem samorządu uczniowskiego. Zmagania oceniało jury w składzie: Magdalena Domżalska, Małgorzata Fijałkowska, Ewa Zalewska. Artyści byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy 0 – III i klasy IV – VI. Występy odbyły się w przepięknej wiosennej scenerii. Wspaniałe, mówiące o budzącej się do życia przyrodzie dekoracje wykonały panie: Maria Szymankiewicz – nauczyciel nauczania zintegrowanego oraz Magdalena Domżalska – nauczyciel plastyki. W kategorii klasy 0 – III I miejsce zajęła klasa „0”1, II miejsce klasa II c, a III miejsce klasa I a. W kategorii klasy IV – VI I miejsce zdobyła klasa VI b, II miejsce klasa IV a, a III miejsce klasa V c. Laureaci konkursu otrzymali z rąk pana dyrektora Wojciecha Wegnera dyplomy.