VI POWIATOWY TURNIEJ DLA DZIECI SZEŚCIOLETNICH "CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE"

16 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się VI Powiatowy Konkurs dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”. Na turniej przybyli goście: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego Marcin Buliński, Komendant Powiatowej  Policji w Nowym Mieście Lubawskim podinspektor Mieczysław Wójcik oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynatorkami imprezy były panie: Maria Grygiel – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim oraz Anna Zaciera – nauczyciel Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim. Głównymi celami turnieju było przypomnienie zasad poruszania się po drogach, znajomość znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, właściwe zachowanie się w kontaktach z innymi ludźmi, zwierzętami, dbanie o życie i zdrowie, zabawy w bezpiecznych miejscach, zwracanie się w chwili zagrożenia do kompetentnych osób. Wiadomości i umiejętności przedszkolaków oceniała komisja, w której składzie byli przedstawiciele służby zdrowia, policji i straży pożarnej. Do rywalizacji przystąpiło sześć trzyosobowych drużyn. Dzieci prezentowały piosenki, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, dobierały i nazywały akcesoria wylosowanej służby, kolorowały obrazki, uzupełniały apteczkę, wypowiadały się na podany temat. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni, nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Od przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim dzieci otrzymały opaski odblaskowe. Wzmagania umilił słodki poczęstunek.

Klasyfikacja końcowa

I miejsce – Montowo – Puchar Starosty Nowego Miasta Lubawskiego

II miejsce – Jamielnik – Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim – Puchar Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim