ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Ja uczeń klasy pierwszej ślubuję uroczyście, że:

będę starać się być dobrym i uczciwym

będę starać się wiedzieć więcej niż wiem

będę uczyć się tego, co piękne

będę szanować swoich rodziców, nauczycieli i kolegów

będę dbać o otaczającą przyrodę, żeby świat był zawsze piękny

14 października 2009 roku był  dniem szczególnie uroczystym dla pierwszoklasistów.  W Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia, a tym samym przyjęto ich do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Ślubowanie złożyły dzieci z klasy I a, której  wychowawcą jest pani Maria Szymankiewicz,  z klasy I b - wychowawcą jest pani Ewa Zalewska, z klasy I c - wychowawcą jest pani Ewa Banaszewska. W gali wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, ksiądz wikary Jakub Maciejko, Przewodnicząca Rady Rodziców Mariola Szaładzińska. Część artystyczną przygotowały panie wychowawczynie: Maria Szymankiewicz, Ewa Zalewska, Ewa Banaszewska, dekoracje wykonała pani Izabela Kamińska. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.