PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - W SADZIE

6 maja 2011 roku uczniowie klasy I a z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz byli w sadzie u pani Marioli Szaładzińskiej. Wizyta w sadzie owocowym to kolejny punkt realizacji Programu Regionalnego "Tu jest moje miejsce". Dzieci obejrzały sad, a w nim drzewka wiśniowe. Poznały budowę kwiatu: płatki, działki kielicha, pręciki, słupek, dowiedziały się o roli owadów w zapylaniu kwiatów oraz uzyskały odpowiedź na pytanie – jak powstaje owoc?  Pierwszoklasiści zapoznali się z narzędziami ogrodniczymi i typowo sadowniczymi. Pani Mariola Szaładzińska przekazała uczniom wiedzę dotyczącą prac w sadzie w różnych porach roku, a na zakończenie spotkania poczęstowała uczniów lizakami. Podobnie jak wszystkie zadania związane z realizacją projektu "Tu jest moje miejsce", pobyt w sadzie bardzo spodobał się dzieciom.