WYSTĘP GRUPY CYRKOWEJ

8 lutego 2011 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim zebrała się społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i wychowawcami, aby podziwiać występy grupy cyrkowej. Zgromadzonych bardzo zainteresowała tresura różnych zwierząt (pieski, gołębie, wąż, krokodyl…). Najmłodszym uczniom spodobały się wyczyny wyposażonych w ubranka piesków. Ciekawym punktem programu była żonglerka, akrobacje z hula hop oraz niebezpieczne pokazy z ogniem. Goszczący w naszej szkole cyrkowcy w sezonie pracują w dużych cyrkach, a w czasie zimy odwiedzają szkoły i inne placówki kulturalne, demonstrując swoje umiejętności, a równocześnie zachęcają widzów do oglądania pokazów cyrkowych oraz uprawiania sportu i wykonywania różnych ćwiczeń zręcznościowych. Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni umiejętnościami, jakie zademonstrowali goście.