XXIX KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"

28 kwietnia 2011 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się eliminacje powiatowe XXIX Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją". Na scenie Nowomiejskiego Domu Kultury wystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii klas I – III wystąpiło dziewięcioro naszych reprezentantów, w kategorii klas IV – VI czworo uczniów. Komisja konkursowa w składzie: pani Bożena Smoczyńska, pani Żaneta Cherkowska, pan Andrzej Korecki oceniając uczniów, brała pod uwagę dobór repertuaru, dykcję i interpretację wiersza. Konkurs poprowadziła pani Małgorzata Piwowarczyk. Wśród nominowanych w kategorii klas IV – VI jest nasz uczeń Edward Klimek, który zgromadzonej w sali widowni oraz konkursowemu jury przedstawił wiersz Jana Brzechwy "Włos". Edward będzie reprezentował naszą szkołę oraz miasto i powiat w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 9 maja 2011 roku w Lubawie w kinie "Pokój".