ZAJĘCIA EFS - SPOTKANIE Z OGRODNIKIEM

12 kwietnia 2011 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami panią Marią Szymankiewicz i panem Michałem Weinerem uczestniczyli w spotkaniu z ogrodnikiem panem Piotrem Szymankiewiczem. Tematy związane z ogrodnictwem są ujęte w projekcie zajęć EFS. Pan Piotr zaprezentował dzieciom książki i czasopisma o tematyce ogrodniczej. Opowiadał o wiosennych pracach w ogródkach, wyjaśniał, w jakim celu się je wykonuje, czy przekopanie ziemi służy tylko celom estetycznym, czy też innym. Ogrodnik zaprezentował i omówił sposób posługiwania się narzędziami niezbędnymi do pracy w ogrodzie (szpadel, widły, różne rodzaje grabi). Efektem spotkania z ogrodnikiem były samodzielne próby przekopania i rozgrabienia ziemi przez dzieci. Uczniowie dokonali tego przy budynku szkoły, w miejscu, które przeznaczone jest na niewielką uprawę. Drugoklasiści wyrazili chęć przygotowania na tym terenie "małych ogródków", w których zasieją lub zasadzą rośliny, a później będą je obserwować i pielęgnować.