"Z NAUKĄ ŚCISŁĄ ZA PAN BRAT" - W OCZYSZCZALNI

21 marca 20011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, którzy realizują program "Z nauką ścisłą za pan brat" wraz z nauczycielami: panią Marią Szymankiewicz i panem Michałem Weinerem udali się na wycieczkę do nowomiejskiej oczyszczalni. Na miejscu zapoznali się z pracą obiektu oraz dowiedzieli się, ile codziennie nieczystości z całego obszaru Nowego Miasta Lubawskiego przyjmuje oczyszczalnia. Wycieczka zapoczątkowała realizację projektu związanego z wodą i z życiem, jakie daje wszystkim mieszkańcom Ziemi. Dzieci dowiedziały się, że nowomiejski obiekt ma charakter kompleksu mechaniczno-biologicznego, a samo oczyszczanie odbywa się w specjalnych komorach za pomocą mikroorganizmów, którymi są bakterie, pierwotniaki i wrotki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z pracą oczyszczalni.