TURNIEJ DLA KLAS VI "Z MATEMATYKĄ NA SPORTOWO"

W ramach projektu edukacyjnego "Z matematyką na sportowo"  16 marca 2011  roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim przystąpili do realizacji zadań. Potyczki szóstoklasistów miały charakter turnieju matematyczno – sportowego. Czteroosobowe drużyny z poszczególnych klas rozwiązywały zadania matematyczne, przygotowane przez autorkę projektu panią Małgorzatę Potomską – nauczyciela matematyki. Uczniowie wykonywali również ćwiczenia sportowe opracowane przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Dawida Derkowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: M. Potomska, R. Szwarc, E. Rogozińska, A Konieczna, D. Derkowski.  Zadania, które rozwiązywali uczniowie klas szóstych to: krzyżówka, domino, magiczny kwadrat, skojarzenia, eliminantka.  Po podsumowaniu uzyskanych punktów I miejsce zajęła drużyna klasy VI b, II miejsce drużyna klasy VI a, a III miejsce drużyna klasy VI c.