PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPOTKANIE Z HISTORYKIEM PANEM TOMASZEM CHEŁKOWSKIM

W ramach realizacji zadań Programu Regionalnego „Tu jest moje miejsce” 19 stycznia 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie z historykiem panem Tomaszem Chełkowskim. Program regionalny realizują uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz. Gość opowiadał dzieciom o herbie i jego historii. Zaprezentował plan miasta sporządzony przez Puffendorfa w 1655 roku. Informacjom dotyczącym fosy, Bramy Brodnickiej, Bramy Lubawskiej, Rynku, uliczek towarzyszyły prezentowane zdjęcia. Pan Tomasz pokazał pierwszakom ryciny przedstawiające nowomiejskie baszty. Gość odniósł się również do odkryć archeologicznych przy ulicy 3 Maja oraz nawiązał do 91 rocznicy powrotu Nowego Miasta Lubawskiego do Polski. Uczniom klasy pierwszej spotkanie z panem Chełkowskim bardzo się podobało, z ogromnym zainteresowaniem słuchali informacji o swoim mieście.