APEL PODSUMOWUJĄCY PROGRAM WŁASNY "CZYSTOŚĆ TO ZDROWIE"

20 maja 2011 roku w salce korekcyjnej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel dla uczniów klas I – III, podsumowujący program własny "Czystość to zdrowie". Autorkami programu są panie: Marzenna Wujczyk i Alina Sobiecka. Apel przygotowali uczniowie klasy II c i klasy III b. Pierwsza część spotkania była poświęcona czystości, higienie osobistej, druga mówiła o utrzymywaniu czystości, porządku i higieny w klasach, na korytarzach szkolnych, w toaletach szkolnych i na boisku. Uczniowie w humorystyczny sposób odgrywali scenki rodzajowe, recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce zdrowotnej. Na zakończenie części artystycznej podsumowano konkursy. I miejsce w konkursie dla najlepszej klasy pod względem czystości wywalczyła klasa II c. W szkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu, czystości i bezpieczeństwie laureatami zostali: Kornelia Szymankiewicz z klasy I a, Agata Jastrzębska z klasy II c i Zuzanna Łątkowska z klasy III a. Natomiast zwycięzcy szkolnego konkursu plastycznego "Jak aktywnie spędzam czas?" to: Kornelia Szymankiewicz z klasy I a, Agata Jastrzębska z klasy II c i Wanessa Pukalska z klasy III b. W apelu wziął udział przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Olsztynie pan Krzysztof Nawrocki oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskich pan Wojciech Wegner.